
Evro je nastavio da raste u odnosu na dolar, a par je zabeležio najviši nivo u šest meseci. Prinosi na američke državne obveznice su pali dok su trgovci nastavili da veruju da bi američka ekonomija mogla da postigne 'meko sletanje', a ne dužu recesiju.
Britanska funta je pala u odnosu na dolar nakon što su podaci iz Velike Britanije i odluka o kamatnoj stopi Banke Engleske nagovestili da će recesija u toj zemlji trajati do 2024. godine.
Valutni par USD/YEN je blago pao tokom sedmice jer su trgovci uglavnom čekali ovonedeljnu odluku o kamatnoj stopi Banke Japana.
Cene zlata bile su nepromenjene tokom nedelje, ali i jako volatilne. Dostigle su najviši nivo u više od pet meseci usled optimizma u pogledu manjih povećanja kamatnih stopa od strane FED-a, i očekivanja da će FED zaustaviti rast kamatnih stopa u narednim mesecima. Međutim, situacija se preokrenula nakon što je FED naveo da je prerano o tome govoriti.
Američke akcije dostigle su kratak tromesečni maksimum početkom prošle sedmice, pre nego što su se izgubile dobitke jer su trgovci procenjivali izjavu predsedavajućeg FED-a, Pauela, nakon što je FED održao sastanak. Trgovci strahuju da bi američka ekonomija mogla da doživi dublju recesiju ako kamatne stope ostanu visoke tokom dužeg vremenskog perioda.
Cene nafte su porasle nakon što je Kina nastavila da ublažava ograničenja u vezi sa koronavirusom usred očekivanja da je takozvana politika nulte tolerancije završena. Dok analitičari kažu da će kineska potražnja za naftom porasti sledeće godine, postoji zabrinutost da će kineskoj ekonomiji trebati neko vreme da nastavi svoj kurs ekonomskog rasta.