Trgovanje finansijskim instrumentima nosi visok nivo rizika po vaš kapital jer cene mogu veoma brzo krenuti u suprotnom smeru. 71% retail klijenata gubi novac trgujući CFD-ima sa ovom brokerskom kućom. Trebalo bi da razmotrite da li dobro razumete prirodu finansijskih ugovora za razliku (CFD-i) i da li možete da preuzmete visoki rizik gubitka novca.

Nedeljna analiza

Nedeljni presek cena CFD ugovora na globalnom finansijskom tržištu - 09/05/2022 - 13/05/2022

Nedeljni presek cena CFD ugovora na globalnom finansijskom tržištu 11/05/2022

11 maj, 2022
Nedeljna analiza 11/05/2022 Ekonomski kalendar

Paritet evra u odnosu na dolar se malo izmenio a zajednička valuta je ostala pod pritiskom. Evropska unija još uvek razmatra da li i pod kojim modalitetima da uvede sankcije Rusiji na uvoz nafte. Britanska funta je nastavila da slabi. Sastanak Banke Engleske nije pomogao funti jer je centralna banka Velike Britanije poslala sumornu sliku britanske ekonomije nakon sastanka o monetarnoj politici prošlog četvrtka.

Japanski jen se kretao oko nivoa od 130. Izvršni direktor za monetarnu politiku Banke Japana, izjavio je da ova institucija mora da nastavi da podržava ekonomiju snažnim monetarnim popuštanjem. Referentni prinos 10-ogodišnjih obveznica američkog trezora porastao je iznad 3%.

Ovo je gurnulo i cene zlata na niže, dok su poruke predsednika Fed-a Džeroma Pauela pružile predah zlatu jer je on isključio uvećanje od 75 baznih poena na sastanku u junu mesecu. Međutim, rastuća inflacija širom sveta pruža pozadinsku podršku ceni dragocenog metala.

Prošle sedmice su svi glavni američki berzanski indeksi snažno opali. Sezona objavljivanja zarada se bliži kraju, dok su Federalne rezerve SAD odlučile da uvećaju kamatnu stopu za pola procentnog poena, na raspon od 0,75%-1%, u skladu sa očekivanjima. Međutim, tržišni učesnici i dalje ocenjuju agresivne izglede monetarne politike u narednom periodu, što je povuklo američko i evropsko tržište akcija.

Cene sirove nafte su opale pošto su zatvaranja zbog širenja „omikron“ varijante u najvećem uvozniku nafte, Kini, jak dolar kao i rastući izgledi recesije u svetu podstakli zabrinutost za globalnu potražnju za naftom. Cena je isprva poskočila nakon što je Evropska komisija predložila postepeni embargo na rusku naftu. Međutim, sporazum država članica EU je odložen zbog zahteva Mađarske, Slovačke i Češke za izuzećima i ustupcima.

IZVORI:

Blumberg, Rojters, MT4 platforma

Podelite sa prijateljima
Spremni za trgovanje?Probajte besplatno odmah