
Paritet evra prema dolaru se stabilizovao, doduše u veoma nestabilnim sesijama trgovanja. ECB je odlučila da ubrza gašenje svog programa upumpavanja likvidnosti do kraja trećeg kvartala, što je bilo pozitivno za evro. Međutim, rat u Ukrajini i dalje ne jenjava ugrožavajući dugoročne izglede rasta privrede zone evra. Britanska funta je nastavila da opada u odnosu na dolar. Federalne rezerve SAD sastaće se u sredu, dok bi Banka Engleske trebalo da se sastane u četvrtak. Čini se da je uvećanje stope za četvrt procenta u SAD već ukalkulisano u paritet valutnog para GBP/USD. Međutim, odnos glasanja unutar monetarnog odbora Banke Engleske, mogao bi pružiti izvesno iznenađenje. Japanski jen je oslabio na najniži nivo od januara 2017. jer su rastući prinosi 10-ogodišnjeg prinosa američkog trezora dostigli 2,2% Cena zlato se takođe snažno povukla zbog toga. Uopšteno govoreći, tokovi kapitala ka sigurnim utočištima su zaustavljeni jer su pregovori između Rusije i Ukrajine oživeli nade za mirno rešenje sukoba.
Američki berzanski indeksi su nastavili da opadaju iskazujući veoma visoku volatilnost ali i znake konsolidacije od ponedeljka. Strah od stagflacije nastavio je da raste zbog rasta cena roba, dok su oštre ekonomske sankcije uvedene Rusiji dodatno podstakle inflatorna očekivanja na ionako visoku stopu inflacije. Globalno ekonomsko usporavanje je u toku i naškodiće mnogim američkim kompanijama koje su obustavile poslovanje u Rusiji.
Cene sirove nafte su bile u slobodnom padu izbrisavši većinu dobitaka od početka rata u Ukrajini. Rusija je u utorak signalizirala da se zalaže za reaktiviranje nuklearnog sporazuma sa Iranom što je pre moguće. To bi moglo da dovede do ukidanja energetskih sankcija SAD nametnutih Iranu. Cena nafte tipa WTI trgovala se u sredu oko 95 dolara za barel.