Trgovanje finansijskim instrumentima nosi visok nivo rizika po vaš kapital jer cene mogu veoma brzo krenuti u suprotnom smeru. 71% retail klijenata gubi novac trgujući CFD-ima sa ovom brokerskom kućom. Trebalo bi da razmotrite da li dobro razumete prirodu finansijskih ugovora za razliku (CFD-i) i da li možete da preuzmete visoki rizik gubitka novca.

Nedeljna analiza

Nedeljni presek cena CFD ugovora na globalnom finansijskom tržištu - 18/10/2021 - 22/10/2021

Nedeljni presek cena CFD ugovora na globalnom finansijskom tržištu 20/10/2021

20 oktobar, 2021
Nedeljna analiza 20/10/2021 Ekonomski kalendar

Evro je ojačao u odnosu na dolar koji je usporio. Međutim, zvaničnik ECB, Francois Villeroy, napomenuo je u utorak da nema razloga da ECB razmatra uvećanje stope do kraja sledeće godine. Ovo je ograničilo potencijal rasta valutnog para EUR/USD.

Funta je snažno porasla nakon što je guverner Banke Engleske, Endru Bejli, nagovestio uvećanje referentne stope kako bi obuzdalo rastuću inflaciju u Velikoj Britaniji. Premijer Boris Džonson je obećao da će rešiti spor sa EU u vezi sa Protokolom o Severnoj Irskoj. Valutni par USD/JPY napredovao je do najvišeg nivoa od kraja 2018. godine konsolidujući se visoko iznad niova 114. Sveukupno gledano, indeks američkog dolara je opao, posebno nakon razočarajućih podataka o industrijskoj proizvodnji objavljenih u utorak. To je donekle umanjilo („hawkish“) očekivanja za sledeći sastanak Federalnih rezervi SAD, početkom novembra.

Cena zlata je porasla iskazajući veliku nestabilnost, prilično reagujući na oscilacije u prinosima na obveznice SAD. U sredu se zlatom trgovalo ispod 1780 dolara za finu uncu.

Američki berzanski indeksi su porasli, a sezona objavljivanja kvartalnih zarada dobija na punom zamahu. Velike investicione banke su prošle sedmice objavile odlične kvartalne rezultate, dok se očekuje da proizvođač električnih automobila Tesla obelodani svoje finansijske izveštaje u četvrtak.

Cene sirove nafte su nastavile da rastu jer globalna potražnja i dalje doprinosi nestašicama energenata u svetu. Tekuća energetska kriza, nestašice uglja i prirodnog gasa i hladno vreme na severnoj hemisferi uvećavaju cenu nafte. S druge strane, zemlje članice inicijative OPEC+ zadovoljno trljaju ruke, zadovoljne postojećim poretkom stvari jer su im se dolarski prihodi prilično uvećali.

IZVORI:

Rojters, Blumberg, MT4 platforma

Podelite sa prijateljima
Spremni za trgovanje?Probajte besplatno odmah